Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
41. Yılında Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 8-12 Mayıs tarihlerinde yine sektörün nabzını tutmaya
 
SİSTEM Alüminyum, Sektöründe İhracatının Yükselen Yıldızı Olmaya Devam Ediyor.
 
WARMHAUS YÜKSEK KAPASİTELİ KAZAN LANSMANINI MİLANO MCE FUARI’NDA GERÇEKLEŞTİRDİ
 
HAYATIN YENİ RENGİ PERMOLİT’TEN YENİ ÜRÜN SERİSİ “PERMOMAX”
 
İzocam’dan Ciro Artışı
 
Çetin Cıvata ihracat şampiyonu oldu
 
Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları her yıl ziyaretçi rekoru kırıyor.
 
Saray, Avrasya Fuarı’nda Üç Yeni Ürününü Tanıttı
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

https://www.insulbar.de/tr/

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

Toplam Ziyaret : 8952863
   Roportaj   Tesay ET: 30-11-2012 Yazdır   Tavsiye Et
İhracatın baş aktörü Tesay Bu, iç piyasaya da yöneliyor
 

Yıllardır yurt dışı pazarlarda ülkemizi başarı ile temsil ettiklerini belirten Tesay Bu Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Mustafa Akgün, “İhracattaki başarımızı ve tecrübemizi şimdi iç piyasaya da yönelerek piyasadaki güçlü oyunculardan biri olmak için çalışacağız” diyor.


1999 yılında PVC Profil üretimi yapmak amacıyla kurulan TESAY BU, 150’e yakın çalışanı, çevreye duyarlı ve hızlı üretim yapısı ile Dünyada en fazla üretim kapasitesine sahip tedarikçiler arasında yer alıyor. Aylık 400 Ton PVC, 100 Ton Alüminyum ve 250 Ton sac tüketimi olan Tesay Bu stoklarıyla da rekabet gücüne güç katıyor.Tesay Bu hakkında bilgiler veren firmanın Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Mustafa Akgün, sektörde bir pazarlama firması olarak kurulmalarına rağmen ürün tedarikinde yaşadıklarını sıkıntıdan dolayı üretici firma olduklarını kaydederek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Alüminyum sektörüne 10 yılı aşkın bir süredir hizmet ediyoruz. Sektöre ilk olarak pazarlama firması olarak giriş yaptık ama ürün tedarikinde yaşadığımız sıkıntılardan dolayı ihtiyacımız olan üretimi kendi imkanlarımızla yapmaya karar verdik. Yıllar geçtikçe de hem ürün portföyümüzü hem de hizmet kalitemizi sürekli olarak artırarak yolumuza devam ettik. İlk önceleri yapı sektörüne PVC profiller üreterek başladığımız sanayi yolculuğumuzda daha sonraları mobilya sektörüne yönelik ürünler üretmeye başladık. Son 3 yıl içerisinde de alüminyum profil üretimine ağırlık veriyoruz.”


‘İHTACATTAKİ TECRÜBEMİZİ İÇ PİYASADA DA KULLANACAĞIZ’


Tesay Bu’nun ağırlıklı olarak iç piyasaya hizmet verdiğini sözlerine ekleyen Akgün, son zamanlarda yaptıkları hamlelerle firmalarının ihracat olanaklarını artırdıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “İç piyasa bizim için önemli. İç piyasada birçok firma ile çalışıyoruz ama sadece iç piyasaya hizmet veren bir firma olarak kalmak istemedik. Türk alüminyum sanayinin kalitesini yurt dışı pazarlarda da kanıtlamak için ihracat olanaklarımızı araştırdık. Sonuçta bize coğrafya olarak uzak ve yakın ülkelere ihracatlar yapmaya başladık. Şu anda çevre ülkeler dahil 20-30 ülkeye ihracat yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde üretimimizde yakaladığımız kalite ve müşterilerimizle kurduğumuz iyi ilişkilerden taviz vermeden ihracatımızı ciddi oranlarda artırmayı planlıyoruz. Bunun için her geçen gün daha da artan bir şevk ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.”


‘INTERMOB FUARI’NDA YENİ ÜRÜNLERİMİZİN TANITIMINI YAPTIK’


Intermob Fuarı’nda Tesay Bu’nun üretimini gerçekleştirdiği yeni ürünleri sektörün profesyonellerine tanıtma fırsatı bulduklarını dile getiren Akgün, “Fuarda yeni ürünlerimizi tanıtıyoruz. Son zamanlarda üretimine ağırlık vermeyi düşündüğümüz alüminyumlarda parlak ürünleri yapmaya başladık. Müşterilerden gelen talebe göre yeni kalıplar üretmeye çalışıyoruz. Yani bize özel olan bir şey değil ama sürekli talep gören ürünleri üretiyoruz. Ayrıca müşterilerimizden ya da yeni müşterimiz olacak firmalardan gelecek taleplere göre yeni kalıplar yapıyoruz. Bu yıl fuarda yeni standımızla müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz. Geçen yıllara göre bu sene daha büyük bir yere geçtik. Şirket olarak başardığımız gibi fuarda da git gide de büyümeye çalışıyoruz” dedi. 


‘INTERMOB FUARI BEKLENTİLERİMİZİ KARŞILADI’


Intermob Fuarı’nın firma olarak beklentilerini karşıladığını ifade eden Akgün, “Intermob Fuarı beklentilerimizi çok fazla karşılıyor . Bu fuar vesilesi ile eski müşterilerimiz ile yeniden görüşme imkanı buluyoruz. Onlar standımızı ziyaret ederek yeniliklerimizi görüyorlar. Bu şekilde müşteri ilişkilerimizde de bir iyileştirme sağlıyoruz. Bu sene yeni müşteri olarak çok fazla değişikliğimiz olmadı diyebilirim. Umduğumuz yabancı müşteriler bize çok fazla gelmedi. Zannedersem fuarın genelinde de yabancı ziyaretçi sayısı olarak bu yıl bir düşüş var” şeklinde konuştu. ‘FUARDA YENİ YÜZLER GÖRMEK İÇİN DAHA FAZLA TANITIM YAPILMALI’


Fuarlara katılmanın hem zevkli yanları olduğunu hem de sıkıcı bir yanının bulunduğuna dikkat çeken Akgün, “Hem heyecanı hem de can sıkıntısını bütün fuarlarda aynı anda yaşayabiliyorsunuz. Bu galiba fuarların çehresi ile alakalı bir durum. Her yıl fuarlarda aynı yüzlerle karşılaşıyor ve hemen hemen hep aynı şeyleri konuşuyorsunuz. Sektördeki firmalar uzun bir geçmişe sahip firmalar olduğu için bir fuara iki üç kere katılınca ondan sonraki yıllar herkesi tanıyabiliyorsunuz. Birde artık çok fazla bilmiyorum ama fuarlar biraz mazide kalıyor gibi geliyor bana.  İnsanlar eskisi gibi fuarlara itibar etmiyorlar. Neredeyse geçen yıl gördüğüm bütün yabancılar yine burada. Arada farklı yüzler tabi ki oluyor ama farklı ülkeleri ve farklı insanları çok fazla göremiyoruz. Galiba fuarın çok iyi bir şekilde tanıtılması ve ilgi çekici hale getirilmesi gerekiyor.  


‘2012’DE KRİZİN ETKİSİNİ ÇOK FAZLA HİSSETTİK’


Genel olarak 2012 yılının sektör açısından durgun geçtiğini vurgulayan Akgün, “2012 yılı beklentilerimizin gerisinde geçti. Ülkemizde var olduğu söylenen ekonomik sıkıntılar ve dünyadaki ekonomik krizden fazlasıyla etkilendiğimizi düşünüyorum. Alüminyum sektörü için yaz ayları çok hareketli geçer. Bizim işlerimiz genellikle ilkbaharda başlar ve yaz aylarında artarak devam eder. Sektördeki her firmanın da beklentisi tamamen bu yöndeydi. Umduğumuz bu hareketliliği hem iç piyasada hem de dış piyasada çok fazla hissedemedik.  Her şeye  rağmen bu yıl yine de güzel geçti, en azından çok fazla sıkıntılı bir dönem olmadı” diyerek sözlerini sürdürdü. 


‘2013’TE DE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ’


2013 yılında da firma olarak büyümeye devam edeceklerini belirten Akgün, “Yeni yıla yeni ürünler ve yeni projelerle girmeyi planlıyoruz. Çıktığımız ve yürüdüğümüz bu yolda piyasanın gerisinde kalmadan ve kalitemizden taviz vermeden yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz. Tesay Bu olarak biz, 2 farklı sektöre hitap ediyoruz. Hem yapı sektörüne hem de mobilya sektörüne yönelik çalışıyoruz. Şu anda mobilya sektörüne yönelik yeni modeller yeni profiller üretmeyi düşünüyoruz. Yani ürün portföyümüzü genişleterek hitap ettiğimiz müşteri kitlemizi artırmayı düşünüyoruz. Açıkçası firma olarak bu zamana kadar iç piyasada fazla dağıtımcımız olmadı. Yeni yıl ile beraber özellikle iç piyasaya biraz daha fazla ağırlık vermeye çalışacağız. Yeni bir satış politikası oluşturarak agresif bir büyümenin altına imza atmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni bir yer alarak büyük bir fabrika kurmak istiyoruz. Kapalı alanı 10 bin metrekarenin üzerinde bir yer alarak büyümemizi devam ettirmek en büyük temennimiz’ diyerek sözlerini tamamladı.


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://www.asosmimarlik.com

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .