Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Haffner, 22. Window & Door Eurasia Fuarı’nı Yüksek Katılım ile Tamamladı
 
Akpa Kapasite Artıracak Yeni Yatırımı İçin Düğmeye Bastı
 
Asaş, Sektöründe İlk Kez Fırsat Eşitliği Modeli (Fem) Sertikasına Sahip Olan Firma Oldu
 
IQ Alüminyum, yeni ürünleriyle yine ön plandaydı
 
İllbruck Akıllı Membran Çözümleri ile Mükemmel Sızdırmazlık
 
Yükselen Çelik büyüme istikrarını sürdürüyor
 
Akpa Mimari Sistem Çözümleri Dikkat Çekti
 
Bostik Türkiye, Avrasya Kapı 2021’de sektör profesyonelleriyle buluştu
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://www.ersasaluminyum.com.tr/

https://www.kaban.com.tr/

https://www.arfemaluminyum.com/

http://www.sienka.com.tr/

http://www.mehagrupyapi.com/

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 16973665
   Teknik Makale ve Rapor Çin’in Alüminyum Profil Endüstrisi Raporu, 2010-2011 ET: 13-07-2012 Yazdır   Tavsiye Et
 


Çin dünyanın en büyük alüminyum tüketicisi; yılda 14 milyon tondan fazla alüminyum tüketiyor ve bu da küresel tüketimin yaklaşık yüzde kırkını oluşturuyor. Bununla birlikte Çin’de kişi başına düşen alüminyum tüketimi hala düşük bir seviyede. Bu rakam Çin’de yaklaşık 10 kg iken, ABD, Japonya ve Almanya’da sırasıyla 35, 33 ve 32.5 kg’a ulaştı. Bu da uzunvadede Çin’de alüminyum tüketimi artışı için hala olanak olduğu anlamına geliyor. Çin’in alüminyum profil üretimi 2001 yılında 2 milyon tondan azken, 2009’da 9.33 milyon tona ulaşarak yaklaşık %25.16’lık bir bileşik gelişim gösterdi. Bu da ortalama küresel piyasa gelişim oranının epeyce üzerinde. 2010 başı itibariyle Çin’in alüminyum ekstrüzyon profil üretimi küresel üretimin %47’sine ulaştı.


Çin’de çok sayıda alüminyum profil üreticisi var fakat bunların çoğu küçük ölçekli şirketler ve düşük dereceli bir endüstriyel konsantrasyon ve bölgeselleşme eğilimi gösteriyorlar. Tibet ve Hainan eyaleti hariç olmak üzere, diğer eyaletlerin tümünde alüminyum profil üreticileri var fakat şirketler temel olarak Guangdong, Jiangsu, Zhejiang, Shandong ve Liaoning’da bulunuyor. Güney Çin en büyük net alüminyum profil çıktı bölgesiyken, Kuzey Çin en büyük net girdi bölgesi.Uygulama alanıyla ilgili olarak, inşaat endüstrisi hala en büyük alüminyum profil kullanıcısı ve 2009’da toplam tüketimin %63’ten fazlasını teşkil ediyordu. Taşımacılık, ekipman ve mekanik ekipman üretimi ve dayanıklı tüketim malzemeleri endüstrileri Çin’deki alüminyum profil uygulamalarının sırasıyla %10, %10 ve %12’sini oluşturdu. Endüstriyelleşmenin gelişimi bile birlikte Çin’deki endüstriyel alüminyum profili tüketimi artış göstereceği ve alüminyum profil tüketimindeki oranının mevcut %32’lik orandan 2012’de yaklaşık %35’e çıkacağı tahmin ediliyor.


Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://www.haffner.com.tr/

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .