Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Haffner, 22. Window & Door Eurasia Fuarı’nı Yüksek Katılım ile Tamamladı
 
Akpa Kapasite Artıracak Yeni Yatırımı İçin Düğmeye Bastı
 
Asaş, Sektöründe İlk Kez Fırsat Eşitliği Modeli (Fem) Sertikasına Sahip Olan Firma Oldu
 
IQ Alüminyum, yeni ürünleriyle yine ön plandaydı
 
İllbruck Akıllı Membran Çözümleri ile Mükemmel Sızdırmazlık
 
Yükselen Çelik büyüme istikrarını sürdürüyor
 
Akpa Mimari Sistem Çözümleri Dikkat Çekti
 
Bostik Türkiye, Avrasya Kapı 2021’de sektör profesyonelleriyle buluştu
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://www.ersasaluminyum.com.tr/

https://www.kaban.com.tr/

https://www.arfemaluminyum.com/

http://www.sienka.com.tr/

http://www.mehagrupyapi.com/

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 16974055
   Teknik Makale ve Rapor FEDERAL-MOGUL’UN ÜRETTİĞİ GELİŞMİŞ ALÜMİNYUM PİSTON ET: 13-07-2012 Yazdır   Tavsiye Et
 


Federal-Mogul’un ARGE çalışmaları, çok yüksek performanslı alüminyum pistonların çıkmasını sağladı; ilk uygulama BMW M550d xDrive’daki tri-turbo motor. Nuremberg, Almanya, 19 Haziran, 2012. Federal-Mogul Şirketi (NASDAQ: FDML) çok güçlü dizel motorların yüksek güç ve termal performans gereksinimlerini karşılayan bir alüminyum piston geliştirdi. Bu pistonu ilk olarak BMW şirketi, 93kW/litre (124bhp/litre) güç çıktısıyla dünyanın en güçlü hafif dizeli olan tri-turbo 3.0 litre dizel (N57D30S1) motorunda kullanacak.


Otomotiv alanındaki başlıca üreticiler, dinamik performansı, CO2 emisyonlarını ve yakıt ekonomisini geliştiren çok güçlü dizel motorlar çıkarıyor ama 90kW/litrenin üzerindeki güç çıktıları uzun zamandır piston tasarımlarını zorluyordu. Federal-Mogul’un Teknoloji ve İnovasyon Güç Aktarım Enerjisi bölümü başkan yardımcısı Gian Maria Olivetti: “Spesifik güç çıktılarını artırmak daha yüksek mekanik yükler ve sıcaklıklar meydana getiriyor ve bir pistonun ısı dağılımını pistonun gücü kadar önemli hale getiriyor. Bizim alüminyum pistonumuz daha önce mümkün olandan daha yüksek termal ve mekanik yükler altında verimli bir şekilde çalışabiliyor ve bunu bir çelik pistonla ilişkili motor yağı parçalanması veya karbon torsusu riski meydana getirmeden yapıyor. Federal-Mogul tüm süreç ve malzeme uzmanlığımızı bir araya getirerek güçlü dizellerin gerektirdiği sağlamlık ve termal karakteristiklere sahip bir alüminyum piston üretti. Bu gelişmeler, alüminyum pistonun uzun bir süre boyunca hafif araçlara yönelik dizel motorlardaki öncü konumunu sürdürebileceğini gösteriyor.”


Alüminyum pistonun inovatif tasarımında, yüksek mekanik ve termal yüklere dayanım sağlama amacıyla güçlendirilmiş bir yanma haznesi kenarı oluşturmak için şirketin DurabowlR prosesi kullanılıyor. Termal performans, Federal-Mogul’un iki boyutlu bir ultrasonik inceleme süreci geliştirmesiyle mümkün kılınan yükseltilmiş bir soğutma haznesi yoluyla sağlanıyor. 


 


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://www.haffner.com.tr/

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .