Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
UZUNER ALÜMİNYUM İNTERMOB’DA PERFORMANSIYLA FAVORİ FİRMA OLDU
 
JÜTESAN ALÜMİNYUM A.Ş İnterMob Fuarı nı başarıyla tamamlamıştır.
 
Çağdaş Kağıt,Avrasya Ambalaj istanbul Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı’nda Büyük Bir Başarıyla
 
IQ Alüminyum, Architect at Work İstanbul’da!
 
“Dünyada ve Türkiye’de emniyetli otomasyon teknolojisinin oyun kurucusu PILZ, 2020 yılını büyük bir
 
Alüminyum Nedir
 
ALBOND Alüminyum Kompozit Panel
 
Rusal ABD’de alüminyum tesisi kuruyor.
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://www.tualaluminyum.com

http://www.gucal.com.tr

http://www.boraluminyum.com

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 13632833
   Haberler ET: 06-10-2019 Yazdır   Tavsiye Et
Alüminyum Nedir

Alüminyum Nedir


Alüminyum, gümüş rengi beyaz bir metaldir, periyodik tablodaki 13 elementtir. Alüminyum ile ilgili şaşırtıcı bir gerçek, Dünya'nın çekirdek kütlesinin% 8'inden fazlasını oluşturan, dünyadaki en yaygın metal olmasıdır. Aynı zamanda oksijen ve silikondan sonra gezegenimizdeki üçüncü en yaygın kimyasal elementtir. Aynı zamanda, diğer elementlerle kolayca bağlandığı için, doğada saf alüminyum oluşmaz. Resmen alüminyum ilk kez 1824 yılında üretildi ve insanların endüstriyel ölçekte üretmeyi öğrenmesi 50 yıllarını aldı.


Alüminyum üretiminin ilk aşamasında boksit alümina veya alüminyum oksit Al2O3 olarak işlenir. Alümina beyaz pudra gibi görünür ve daha sonra elektrolitik indirgeme kullanılarak alüminyum öğütücülerinde alüminyuma işlenir.


Alüminyum, değerli özelliklerin nadir bir kombinasyonunu sunar. Dünyadaki en hafif metallerden biridir: demirden neredeyse üç kat daha hafiftir, ancak aynı zamanda çok güçlü, son derece esnek ve korozyona karşı dayanıklıdır, çünkü yüzeyi her zaman son derece ince ve çok güçlü bir oksit filmi tabakası ile kaplanmıştır. Mıknatıslanmaz, harika bir elektrik iletkenidir ve diğer metallerle pratik olarak alaşımlar oluşturur.


Alüminyum, hem sıcak hem de soğuk olduğunda basınç kullanılarak kolayca işlenebilir. Yuvarlanabilir, çekilebilir ve damgalanabilir. Alüminyum alev almaz, özel boyaya ihtiyaç duymaz ve plastiklerin aksine zehirli değildir. Aynı zamanda çok esnek, bu yüzden sadece 4 mikron kalınlığındaki tabakalar ve ayrıca ekstra ince teller yapılabilir. Alüminyumdan yapılabilecek ekstra ince folyo, insan saçından üç kat daha incedir. Ek olarak, alüminyum diğer metallerden ve malzemelerden daha uygun maliyetlidir.


Alüminyum kolayca diğer kimyasal elementlerle bileşikler oluşturduğundan, çok çeşitli alüminyum alaşımları geliştirilmiştir. Çok küçük miktarlardaki karışımlar bile metalin özelliklerini büyük ölçüde değiştirerek yeni alanlarda kullanılmasını mümkün kılabilir. Örneğin, sıradan hayatta, tam anlamıyla yol üzerinde, yani alüminyum alaşımlı jantlarda, motorlarda, şasilerde ve modern otomobillerin diğer parçalarında silikon ve magnezyum ile karıştırılmış alüminyum bulabilirsiniz. Alüminyum çinko alaşımı gelince, cep telefonları ve tablet PC'lerin üretiminde yaygın olarak kullanılan bu alaşım olduğu için şu anda elinizde tutuyor olabilirsiniz. Bu arada, bilim adamları yeni alüminyum alaşımları geliştirmeye devam ediyorlar.


 


Modern inşaat, otomotiv, havacılık, enerji, gıda ve diğer sanayiler alüminyum olmadan imkansız olurdu. Buna ek olarak, alüminyum bir ilerleme sembolü haline gelmiştir: tüm son teknoloji cihazlar ve araçlar alüminyumdan yapılmıştır. Uluslararası Alüminyum Enstitüsü (IAI) şu anda altyapı, ulaşım ve yurt içinde 400 milyon ton alüminyum kullanıldığını tahmin ediyor.


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .