Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2017’nin ikinci 500 büyük firması açıklandı; Listede 12 Alüminyum Firması var
 
İHRACAT ŞAMPİYONU ERDOĞANLAR İKİNCİ 500’DE
 
İKİNCİ 500’DE YER ALAN FABAL ALÜMİNYUM BAŞARIYA DOYMUYOR
 
SİSTEM METAL SEKTÖRÜN VE EKONOMİNİN GURURU OLMAYI SÜRDÜRÜYOR
 
Burak Alüminyum Sanayi ve Tic. A.Ş. ‘A’dan Z’ye Hayatın Her Yerinde’
 
ALFA METAL’İN ZİRVELERE DOĞRU YÜRÜYÜŞÜ SÜRÜYOR
 
Türk Alüminyum Sektörüne
 
ASAŞ’ta DigitALL Dönüşüm
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

https://www.insulbar.de/tr/

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

Toplam Ziyaret : 11278489
   Haberler ET: 14-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Zaman Ötesi Yapı Malzemesi Ahşaba Yeni Nesil Tasarımsal Dokunuşlar…


Tüm Yapıların Vazgeçilmez Malzemesi Ahşap; Estetik Duruşu, Dayanıklılığı ve Sağlıklı Doğasıyla Arbor Tasarımlarında Kendini Ortaya Çıkarıyor…


Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ise sayılı ahşap pencere, kepenk ve masif kapı üreticilerinden olan Arbor, İstanbul- Silivri’de yer alan modern üretim tesislerinde yapı sektörünün ve mimarların tasarımlarına en uygun ahşap ürünleri üretiyor. Arbor tasarımlarında, ahşap pencere, sürmeli ve giyotin pencereler, kepenkler; ahşap kapı, balkon kapısı ve kayar katlanır kapı ile ahşap dış kapı tasarımları ön plana çıkıyor.


Arbor, tüm Türkiye’ye fabrikadan satış yapmanın yanı sıra İngiltere, Fransa, Almanya ve Azerbaycan pazarına ihracat gerçekleştiriyor. Arbor, uluslararası standartlardaki üretim hacmi ve ürün çeşitliliği ile özellikle Fransa’daki inşaat şartnamelerinde adı geçen markalar arasında yer alıyor. Arbor, çelik, yonga levha ve plastik malzeme yerine tüm üretim uygulamalarında %100 doğal masif ahşap kullanıyor.


Arbor üretimlerinde, soyu tehdit altında olmayan ve endüstriyel ormancılık olarak adlandırılan kesim için dikilen ağaçları kullanıyor. Kullanılan ağaçlar, geleneksel yöntemlerle değil; endüstrinin ulaştığı en son teknolojik uygulamalarla işleniyor ve deformasyon, biyolojik tehditler ve üretim süresinin uzunluğu gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Sorumlu ormancılık olarak da nitelendirilen endüstriyel ağaç kullanımı ve süreç yönetimleri FSC sertifikasıyla destekleniyor. Arbor’un Silivri’de doğaya ve çevreye karşı sorumluluk bilincini simgeleyen bir de minik korusu yer alıyor.


Tüm dünyada bir trend olarak değil, sağlıklı yapısı ve estetik yönüyle de hızla tercih edilmeye başlanan ahşap; sıcağa, soğuğa ve ses iletimine karşı da plastik ürünlerden daha korunaklı. Ahşap, toz çekmediği ve mekandaki rutubeti emip saldığı için sağlıklı bir ev ortamı yaratmanızı sağlıyor. Ahşap, eko ve gürültüyü emdiğinden ses izolasyonu için iyi bir seçim olmasının yanı sıra huzurlu ortamlar oluşturmanızı da sağlıyor. Ahşap, uzun yıllar dayanıklılığını koruyabildiği ve 50- 300 yıla kadar kalabildiği için doğrama malzemesi olarak ekonomik bir seçim. Ahşap, dışarıdan içeriye doğru ısındığı ve yanma/ ısınma enerjisine beton, taş ve çelikten daha fazla ihtiyaç duyduğu için yangınlara karşı daha dayanıklı bir yapıya sahip. Avrupa’da; İngiltere, Fransa, Almanya(%40) ve İskandinavya ülkeleri(%85), özellikle ahşap seçimine yönelmiş durumda ve tarihi eserlerde ise zorunlu olarak ahşap kullanılıyor.


Uluslar arası İnşaat Şartnamelerine Giren Tek Ahşap Markası…


Arbor, Türkiye genelinde yer aldığı büyük inşaat projeleri ve bireysel seçimlerin yanı sıra uluslararası alandaki dünyaca ünlü projelerde de tercih ediliyor. Arbor, Avrupa’nın en önemli ülkelerinden Fransa’nın inşaat şartnamelerine de adını yazdırarak; Türkiye’deki liderlik başarısını uluslararası arenada da gösteriyor.


Arbor, Şimdi de Modanın Kalbi Paris’te…


Arbor, Fransız merkez bankası’nın Paris’te yer alan tarihi binasının dünyaca ünlü moda okulu ESMOD’a devredilmesiyle binanın moda okuluna dönüştürülme renovasyonunda tercih edilen tek Türk ahşap pencere üreticisi oldu. Aslına uygun restore edilen binanın orijinal mimarisi korunurken modern teknolojinin imkanları da kullanılarak uzun süre bakım gerektirmeyen kullanışlı ahşap pencereler tercih edildi.


Giyotinli Pencereler Hiç Bu kadar Çekici Olmamıştı…


Arbor, hem modern binalarda hem de eski eser ya da eski görünüm niteliğinde görünecek yapılar için ahşap giyotin pencere üretiyor. Arbor’un, modern teknolojik imkanlarla birleştirdiği ahşap giyotin pencereler; temizlik kolaylığı sağlayan vasistaslı kanatlara ve kanatların bırakıldığı noktada sabit kalmasını sağlayan mekanizmaya sahipken, çift camlı 68p özelliği ile akustik ve termal performans sunuyor. Ayrıca Arbor ahşap giyotin pencereler sertifikalandırılmış üstün ısı ve su yalıtım değerlerine de sahip.


Arbor’un yurt içinde yer aldığı çalışma örnekleri: SOHO House İstanbul, W Hotels by Hilton İstanbul, Tomtom Gardens, Bomonti Bira Fabrikası İstanbul, Palazzo Donizetti Hotel İstanbul, Bodrum 84 oda ve villa, Boho otel Bodrum, Sümerbank İstanbul, Hereke Halı Fabrikası, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Sarayları, Sabri Özel Yalısı, , İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi, Frej Apartmanı İstanbul, Rumeli Han, Hotel Çelik Palace Bursa, Beyoğlu MiaPera Otel, Arcade İstanbul, Sirkeci Erzurum Han İstanbul, Lalahan Hotel İstanbul, Hasan Tanık Camii Ankara, Beykoz Kasrı İstanbul, Tasarım Vakfı Bodrum, Nato Üssü İzmir, Sultan Vahdettin Konağı, Çamlıca Camii.


Arbor’un yurt dışında yer aldığı çalışma örnekleri: Zac Canal Porte d’Aubervilliers Paris- Fransa, Hotel de Nell Paris- Fransa, Pole Medico –Social Paris- Fransa, 73 Residences Low Energy Consumption Nancy- Fransa, Residences Le Stoa Montpellier-Fransa, Villa Simon Strasbourg-Fransa, Biotiten School Nybiggnad- İsveç, Notre Dame De Gravenchon- Fransa, Kantoor Rosse- Belçika, Residence Jules Verne Fransa, Logements Sociaux, Groupe Scolaire et Gymnase- Fransa.


Arbor, İstanbul-Silivri’de bulunan modern üretim tesisleri ile Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ise sayılı ahşap üreticileri arasında yer alıyor

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .