Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Saray yeni yatırımlarla üretim kapasitesini ikiye katlıyor, karbon ayak izini azaltıyor
 
Yeşilova Holding Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE Platformunu Kullanıyor
 
Alüminyum Döküm Mamülleri Kategori Birincilik Ödülü Küresel Yatırım Devi Arslan Alüminyum A.Ş.’nin
 
Bantboru Off-Road Team, Tosfed Baja Kupası’na Podyum Başarısıyla Başladı
 
Başarıyı sürekli güçlendirerek geleceğe taşıyoruz
 
BETA Kimya Intermob Fuarı’nda sektör profesyonellerinden tam not aldı
 
Jütesan Alüminyum UNICERA İstanbul 2021 Fuarını Başarıyla Tamamladı.
 
Kale Kilit bu yıl da ihracat şampiyonu oldu
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://www.ersasaluminyum.com.tr/

https://www.kaban.com.tr/

https://www.arfemaluminyum.com/

http://www.sienka.com.tr/

http://www.mehagrupyapi.com/

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 16744077
   Duayenler Zahit Alüminyum A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı   Zahit Balbay Zahit Alüminyum enerji sektörüne giriyor ET: 25-03-2013 Yazdır   Tavsiye Et

“Biz dünyaya entegre olmak istiyoruz, dünya firması olmak istiyoruz” diyen Zahit Alüminyum A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Balbay, firma olarak enerji sektörüne adım attıklarını belirtti. Türkiye’nin alüminyum ekstrüzyon devi Zahit Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Balbay, Zahit Alüminyum ve Türk alüminyum sektörünün geleceğini dergimiz Alüminyum Yapı’ya değerlendirdi. Zahit Alüminyum’un önümüzdeki dönemde katma değeri yüksek ürünler üreteceğini ve enerji alanına yönelik yeni yatırımlar yapacağını belirten Balbay, dünya ile entegre olan bir firma olmak istediklerinin vurgusunu yaptı. “STRATEJİ DEĞİŞİKLİĞİ BİZİ FİRMA OLARAK EN ÜST SEGMENTE TAŞIDI”
Adana’nın alüminyum sektörü açısından iyi bir bölge olduğunu ve birçok avantajı beraberinde taşıdığını dile getiren Balbay, “4-5 sene önce üretim portföyümüzde ve üretim gamında bir takım değişimler gerçekleştirdik. Belirlediğimiz yeni üretim ve satış stratejileri bizi firma olarak en üst segmente taşıdı. Üretim tesislerimiz Adana’da yer alıyor. Zaman içerisinde, hammadde temininden lojistiğe kadar burada olmanın birçok zorluğunu yaşadık. Fakat geldiğimiz noktada, gerek ürün kalitemizle, gerekse hizmet kalitemizle ulusal ve uluslararası büyük oyuncularla rekabet eden bir yapıya sahibiz.Kalitesi, standartları, satış politikaları ve müşteri memnuniyeti ile çok farklı kulvarda hareket eden yenilikçi ve öncü bir firmayız.” dedi.


“HİZMET KALİTEMİZİ YÜKSELTMEYE ÇALIŞIYORUZ”


Bugün bakıyorsunuz, sektörde büyük yarış var, bu büyük yarışın oyuncuları belli rollerini iyi biliyorlar ve sektörü iyi yerlere taşıyorlar’ diyen Balbay firma olarak yeniliğe verdikleri önemi şu örnekle açıkladı: “Yıllar önce, üretime yeni başladığımızda, pazardaki ürünlerden ve mevcut fabrikalardan memnun olmayan bir müşterimiz, bize ‘Kaliteniz iyi güzel de, hep böyle kalacak mı’ diye sorduğunda, ‘hayır’ diyerek cevap verdim. O anda verdiğimiz ürünün kalitesi, nitelikleri, hizmet kalitesi o gün için geçerliydi. Aynı malzemeyi, aynı hizmet anlayışıyla sunmaya devam etseydik yıllar içerisinde gerilememizkaçınılmaz olurdu. Biz zaman içerisinde farklı bakış açıları geliştirdik. Gerek hizmet, gerek ürün kalitemizi zaman içerisinde hep daha iyi noktalara taşıdık, kendimizi yeniledik. Bu konuda ulaşılabilecek bir son nokta yoktur. Zahit Alüminyum var olduğu sürece, pazardaki öncü konumunu sürdürecek, kendini geliştirerek sektörüne katma değerler sağlamadevam edecektir. “PERSONELİMİZE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”
Sektörde personeline yatırım yapan ender kuruluşlardan biri olduklarını dile getiren Balbay, firma olarak bu konudaki görüşlerini şöyle özetledi: “Zahit Alüminyum’un zaman içerisinde göstermiş olduğu başarı, bir kişinin değil, işini severek yapan güçlü bir ekibin başarısıdır. Bu nedenle ekip ruhunu çok önemsiyoruz. Bünyemize dahil olacak yeni arkadaşlarımızın, işini severek yapması, yaptığı işe sahip çıkması bizim için önemlidir. Firmamızda, işçi güvenliğinden işçi haklarına kadar çalışanları ilgilendiren konularda büyük hassasiyet gösterilir. Zahit Alüminyum, kendini geliştirme gayretleriyle sürekli araştıran, yenilik peşinde olan ve yenilikler gerçekleştiren bir firma yapısına sahip. Bu durum, kurumumuzda çalışanlar için de geçerli. Bu anlamda, personelimize büyük önem veriyor, daha üretken, daha başarılıbireyler olmaları için firma olarak üzerimize düşeni yapıyoruz.”“REKABET, SEKTÖRE VE KURUMLARA DEĞER KATAR”
Her sektörde olduğu gibi alüminyum sektöründe de yoğun rekabetler yaşandığını, firmaların pastadan daha fazla pay almak için yarış içerisinde olduğunu belirten Balbay, “Bugün ulusal ve uluslararası büyük üreticilerle aynı segmente faaliyet gösteriyoruz. Rekabetin, gerek sektöre, gerek kurum kültürüne katma değer sağladığına ve kurumları geliştirdiğine inanıyorum.Başarı kolay elde edilen bir şey değildir. Zahit Alüminyum, bugün kendi bölgesinde pazar lideri ve yönlendiriciyse, bu noktalara birden bire gelmedi. Gerek üretimde gerek pazarlamada yoğun emekler, yoğun çabalar sarf edilerek bu noktalara gelindi. Çıraklık ve kalfalık dönemi dediğimiz süreçlerde edindiğimiz bilgi ve deneyim ustalık sürecimizin temelini hazırlamış oldu. Bugün geldiğimiz noktada, Zahit Alüminyum A.Ş. olarak, dünya standartlarına uygun, ileri teknoloji ile donatılmış entegre bir tesiste üretim gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’nin güneyinde, Antalya’dan Van’a kadar uzanan bölgede, sektöre öncülük eden belirleyici bir konumumuz var ve pazar lideriyiz. Zahit Alüminyum tesislerinde üretilen ürünler sadece Türkiye’nin değil, dünyanın dört bir yanına ulaşıyor” diye konuştu.

“ALÜMİNYUMULAR İÇİN İYİ PAZARLAR ARTIK ORTADOĞU’DA”
Alüminyum sektörü için Doğu bölgelerinin önem kazanmaya başladığına dikkat çeken Balbay sözlerini şöyle sürdürdü: “Ortadoğu, sektörümüz için önemli bir pazar haline gelmiş durumda. Bu pencereden bakıldığında, bölgemiz için çok önemli bir avantaj olan limanların güçlendirilmesi lazım. İstanbul’daki firmalar Ortadoğu ülkelerine mal satıyor. Oradaki limanlar zaten tam kapasite çalışıyor. Coğrafi olarak Ortadoğu’ya yakınlığımız çok büyük avantaj. Bu nedenle üretimin bir kısmının bu bölgeye kaydırılması lazım. Güney bölgesinde yeni yeni firmalar açılıyor. Bu firmaların hepsinin hammaddeye ihtiyacı var. Bu firmalar büyüdükçe ihtiyaçları da artacak. İhtiyaçların artması, yan sanayinin büyümesini sağlayacak. Potansiyellerin iyi değerlendirilmesi halinde, bölgemizde alüminyumla ilgili büyük, güçlü bir sektör oluşumu söz konusu olabilir”“KALİTEYE YATIRIM YAPIYORUZ”
Alüminyum sektöründe arz – talep dengelerinin değiştiğine, arzın günden güne çoğaldığına fakat talebin aynı oranda artmadığına dikkat çeken Zahit Balbay, “Arz -  talep dengelerindeki bu değişim, sektördeki üretim anlayışını da değiştiriyor. Biz Zahit Alüminyum olarak, üretim stratejimizi, kapasite artırımı üzerine değil, nitelikli ürünler üretme üzerine yoğunlaştırdık. Kaliteye yatırım yapıyoruz. Katma değeri yüksek ürünler üreterek piyasada farkımızı ortaya koymak istiyoruz. Bu doğrultuda, Ar-Ge ekibimizi güçlendirerek araştırmaya ve ürün geliştirmeye yöneldik. Pazarda, üretim kalitemizle, hizmet kalitemizle, teknik özelliklerimizle ve katma değeri yüksek ürünlerimizle ön plana çıkmak ana gayemizdir” diye konuştu.


“ENERJİ SEKTÖRÜNE GİRİŞ YAPTIK”
Türkiye’de geleceğe yönelik pazarın güneş-solar pazarı olduğunu açıklayan Balbay, Zahit Alüminyum’un bu konuda kendisini geliştireceğini kaydederek konu ile ilgili şunları söyledi: “Geleceğe yönelik olarak enerji sektörüne yatırım yapma hedeflerimiz var. Başlangıç olarak solar enerji sektörüne giriş yaptık. Uzun soluklu araştırmalarımız neticesinde yatırımlarına da hızla başladık. Ön anlaşmalarımız tamamlandı. Güneş enerjisinden elektrik üretmeye yarayan güneş panelleri üreteceğimiz bir tesisimiz hazırlandı. Kısa bir süre sonra deneme üretimi yapacağız. Nisan ayında yeni markamızla pazara çıkmayı hedefliyoruz. Bu gerek firmamız, gerekse bölge için önemli bir yatırım. Ürettiğimiz panellere 20 yıl garanti vereceğiz. Bu garantiyi de dünyaca kabul gören ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya bağlamayı planlıyoruz. Yıllık kapasitemiz başlangıç olarak 60 megavat olacak. Pazar olarak yurtiçini hedefliyoruz. Özellikle güneşin fazla olduğu illeri tercih edeceğiz. Bir lisanslı bir de lisanssız müşteri grubumuz olacak. İlk hedefimiz lisanssız pazar. Daha sonra da lisanslı üreticileri hedefliyoruz.”

Ortalama Puan: 10
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://www.haffner.com.tr/

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .